Nabídka Nemovitostí

Na tuto stránku budeme postupně přidávat naše tipy a zajímavé příležitosti

Sledujeme realitní trh v naší oblasti Costa de la Luz. Známe osobně všechny lokality a neustále je lépe poznáváme. Baví nás cestovat po Costa de la Luz objevovat další místa a zákoutí jedné z nejkrásnějších oblastí na naší planetě.

Nebudeme před vámi nic skrývat. Naším cílem není za každou cenu vám rychle cokoliv prodat, to v žádném případě. Nemáme to naštěstí zapotřebí a není to způsob naší práce.

Začneme tím, že vám prozradíme, jak se vyhledávají nemovitosti ve Španělsku i u nás na jihu. Podobně, jako v Česku jsou Sreality.cz a pár dalších realitních serverů, které tvoří trh s nemovitostmi v ČR, u nás na jihu si vystačíte s jedním, dvěma servery.

1/ Idealista

Idealista (https://www.idealista.com/en/) je lídr místního realitního trhu. Je dostupný jako webové stránky i aplikace pro mobilní telefony. Lze ho nastavit také do angličtiny.

Tady na Idealistovi se sejdou téměř všechny nabídky. Od nejrůznějších realitních kanceláří a také soukromých osob nebo developerů. Idealista má příjemné ovládání, kromě vyhledávané lokality se dá vybrat i jednotlivá část města, případně i zakreslit do mapy vlastní oblast zájmu.

Dále lze použít množství filtrů, jako je druh nemovitosti, cena, rozloha, atd. Třídit nabídky lze také různě, podle ceny, data poslední úpravy, apod. Vybírat lze potom ze seznamu nebo přímo z mapy. Je zde i simulátor hypotéky nebo pojištění a další informace.

Jak jsem psal jinde, je třeba mít na paměti specifika španělského realitního trhu.

Téměř nikdy nezjistíte přesnou polohu nemovitosti, jenom okruh cca 300 m, kde se nemovitost nachází. Je to z důvodu obrovské konkurence mezi jednotlivými realitními kancelářemi, každá by tu nemovitost ráda nabízela. Ve podobném duchu také narazíte na stejnou nemovitost v nabídce několika realitních kanceláří.

U nemovitosti převažují fotky interiéru, většinou s nábytkem. Fotky exteriéru jsou omezené a nicneříkající, aby se nemovitost nedala identifikovat zvenčí. A interiér se stejně nakonec předá bez nábytku, většinou majitel prodá všechno, co má alespoň nějakou cenu.

Udělat si přesný obraz pouze z fotografií a popisu je většinou nemožné, je třeba osobní jednání a prohlídka nemovitosti zkušeným odborníkem. Okolí nemovitosti je také nesmírně důležité, např. nějaká ruina nebo dílna v sousedství snižuje výrazně hodnotu nemovitosti.

2/ Fotocasa

Fotocasa (https://www.fotocasa.es/en)  je alternativa k Idealistovi. V angličtině má pouze základní funkce, při hledání detailů se přepíná do španělštiny. Pokud španělštinu neovládáte, lze to řešit automatickým překládáním webové stránky Googlem.

Fotocasa nabízí trochu jinou strukturu rozborů cen nemovitostí v oblasti, regionu. Nabízí možnost seznámit se cenovou úrovní v místě. Struktura filtrů je podobná jako má Idealista, stejně jako možnost vyhledávání v zakreselé oblasti. A podobně jako Idealista, fotocasa je dostupná na webu i jako aplikace pro mobilní telefony. Fotocasa navíc nabízí vlastní interní rating nemovitostí, co může být v některých případech zajímavý pomocník.

Vyhledané výsledky mají podobnou vypovídací úroveň jako v případě Idealisty, vytipovanou nemovitost je nejdříve nutné osobně navštívit. Často není možné odhalit záměrně skrývané nedostatky nemovitosti jinak, než důkladným prověřením na místě. Rozhodnutí o koupi ani v případě Fotocasa nelze udělat pouze na základě prezentace na realitním serveru.

Chcete poradit s něčím konkrétním?

Napište mi, nebo rovnou zavolejte.

Mobil ES: +34 640 366 876 (+WhatsApp) 

Email: oldrich.karas@hotmail.com

info@realitynajihu.eu

Mobil CZ: +420 603 473 109